Yardım Konuları

Sıkça Sorulan Sorular

En çok sorulan soruların cevabını burada bulabilirsiniz.
OpalGame’a üye olmak ücretsizdir. Sağ tarafta yer alan Kayıt Ol butonuna tıkladıktan sonra, sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak üye olabilirsiniz.
 Neredeyse hergün dilediğiniz işlemi OpalGame üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
• E-Pin (kod) ürünlerini hesabınızda bakiye var ise 7/24 olarak dilediğiniz an satın alabilirsiniz. 
• Yine 7/24 vakit kaybı yaşatmadan aktif stok tedariği yapılır, bazı durumlarda beklemeye düşen ürünler ve çalışma saatlerimizin dışında kalan işlemler ise bir sonraki çalışma gününde işlem görmek üzere sistemimizde hazır bekler.
• ATM’lerden günün her saatinde nakit, KARTSIZ, masrafsız ödeme yapabilirsiniz.

• Öncelikle sitemize havale/eft yoluyla para yatırmadan önce sitemizde bulunan Banka Hesap Numaralarını açıyoruz.
Eğer online işlemler ile havale yapacaksak bankamızın internet sitesinden havalemizi ilgili hesaplara gerçekleştiriyoruz.
Eğer ATM'den kartsız ya da kartlı işlem yapılacaksa bize en yakın ATM'ye giderek ilgili hesap numaralarına ödememizi gerçekleştiriyoruz.

Ödemeyi gerçekleştirdiğinizde aldığımız makbuzu tutuyoruz. Şimdi Ödeme Bildirimi ekranına geliyoruz. Bu ekranda ödeme yaptığımız bankayı ve tutarımızı girip ilerliyoruz bilgileri doldurduğumuzda yaptığınız ödeme ile girdiğiniz makbuz bilgileri tarafımızca kontrol edildikten sonra onaylanıp site bakiyenize işleniyor.

Mevcut bakiyenizi Anasayfa'da Bakiye alanından kontrol edebilirsiniz.

En çok aldığımız sorulardan biri bu! OpalGame olarak oyuncuların her zaman yanındayız, sattığımız oyunlardan yüksek kar elde etmek yerine daha ucuza dağıtımını yaparak sürümden kazanmayı hedeflemekteyiz. Yabancı ortaklarımız sayesinde kodları daha ucuza mal edip daha ucuza satmak misyon olarak edindiğimiz ilkelerdendir.
Sitemizde satılan oyunların %90'i CD-Key şeklinde teslim edilmektedir. Bazı durumlarda Steam çok yüksek indirime girer ve siz kullanıcılarımıza özel fiyatlarımızı belirleyerek hediye olarak gönderilir. Eğer bu konuda net bir açıklama belirtilmemişse canlı destek ekibimizden bilgi alabilirsiniz.
Sitemizde Kredi Kartı ile ödeme olarak

PayTR ile Ödeme
Sitemizin tavsiye edilen Kredi Kartı ile ödeme yöntemidir. Ek ücret ve Komisyon almamaktadır.
PayTR Kredi Kartı ile ödeme yapmak için önce Ödeme Yöntemleri sayfasından PayTR Kredi Kartı'na tıklıyoruz.
Karşımıza çıkan ekranda ödemek istediğimiz tutarı yazıyoruz (Kaç TL istiyorsak onu giriyoruz komisyon kesmiyor)
Daha sonra PayTR onay sayfasında telefon, kredi kartı, 3D Security v.b bilgilerinizi girip ödemeyi tamamlıyorsunuz.
PayTR ödemenizi kontrol ettikten kısa bir süre sonra onaylayacaktır. Bu süreçte cep telefonunuzu yanınızda tutunuz kontrol için PayTR arayabilir 
 
Sitemizde Mobil telefonunuz ile ödeme yapmanın bir yolu vardır.
PayTR Mobil Ödeme
Telefon numaranızı yazıp ilerleyerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Mobil ödeme'nin komisyon oranı diğer ödeme seçeneklerine göre çok daha yüksektir, tavsiye ettiğimiz bir ödeme yöntemi değildir.
 
Sitemiz temel prensip olarak oyunculara hızlı ve ucuz olarak oyun teslim ve temin etme prensibi uygular, eğer bir oyunun fiyatını yüksek buluyorsanız bunu düşüncenizi destekleyecek bulgularla ekibimize iletip uygun koşullarda indiriminizi kapabilirsiniz :)
Sayfam kısmına girdikten sonra Güvenlik ayarlarım kısmına geliniz, burada IP Adreslerim kısmına kendi ip adreslerinizi yazarak dışardan üye girişini kontrollü hale getirmiş olursunuz.